| Application | CloudEye 365 |
|---|---|
| Audio mode | two-way intercom |
| Brand | Voopeak |
| Camera angle | 360° |
| Capture Mode | Video & Live Streaming |
| Colour | as shown |
| Country of Origin | China |
| Data card | SIM card and 7-days 100M free traffic |
| Distance of Night Vision | 40FT(12m) |
| Features | Alarm Alert, Audio Recording, Auto Tracking, CMOS Sensor, Color Night Vision,Remote Enter, Infrared, Night Vision, PTZ, Rechargeable, Solar Powered, Waterproof, 2.5K, Two way Audio |
| Material | Metal, Plastic |
| Memory Type | Micro SD card storage & Cloud storage |
| Mobile System | Support Android / iOS |
| Model | TC32B |
| MPN | TC32B |
| Multi-party sharing | Supports many users'sharing |
| Networking method | 4G LTE |
| PIR Angle | 120° |
| Playback | Support playback on the APP |
| Port | Type-C |
| Power Source | 4W Solar Panel & 7800mAh Battery |
| Power Supply | Battery & Solar panel |
| Service providers | Optus,Telstra |
| Solar panel | 4W |
| Sport/Activity | Hunting |
| Storage formats | MP4 |
| Type | Trail Camera |
| Viewing Angle | 360° |
| Vision Mode | full light day mode,Black & white night mode,color night mode |
| Voopeak Brand | Campark 's sub-brands |
| Waterproof | IP66 |
| WIFI | No WiFi Need |
Check the listing for details. Voopeak 4G Solar Trail Camera W/ Battery Solar Panel Hunting/ Security Cellular. Color: as shown, Condition: New, Made in China. Listed at 79.99 USD. With4W power Solar panel. No worries about disconnection. Solar panel: 4W. 4W solar panel 1. The full-color night vision makes you know your surroundings like the back of your hand. Solar panel black bracket 1.