| Brand | Vortex |
|---|---|
| Type | Binoculars |
| Size | Full-Size |
| Color | Black |
| Item Height | 7 1/2" |
| Maximum Magnification | Bag |
| Item Depth | 2" |
| Application | Hunting |
| Item Weight | 6" |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Vortex Black Nylon Binocular Carrying Bag Pack 2" x 6" x 7 1/2". Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 22.84 USD. Black Nylon. 2" x 6" x 7 1/2".