| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| California Prop 65 Warning | ? WARNING: This product can expose you to chemicals including lead, which are known to the State of California to cause cancer and reproductive harm. For more information go to: www.P65Warnings.ca.gov. |
| Power Source | Batteries |
| MPN | LRF-CF1400 |
| Item Length | 4 in |
| Sport/Activity | Hunting |
| Item Width | 1.3 in |
| Color | Green |
| Range | 1400 yds |
| Brand | Vortex |
| Accuracy | + / - 1 yard @ 100 yards |
| Language | English |
| Magnification | 5x |
| Material | Acrylic |
| Type | Rangefinder |
| Model | Vortex Crossfire HD 1400 |
| Item Weight | 4.8 oz |
| MPN | LRFCF1400 |
Check the listing for details. Vortex Crossfire HD 1400 Laser Rangefinder (LRF-CF1400). Color: Green, Condition: New. Listed at 199.99 USD. About us Shipping Returns Contact us Payment FAQs COPYRIGHT © 2017 JOEBOBOUTFITTERS, ALL RIGHTS RESERVED Frooition| No-js Template | eBay design, eBay store design, eBay shop design, eBay template design, eBay listing design (ver:froo_no_js) This listing is currently undergoing maintenance, we apologise for any inconvenience caused.