| Country of Origin | China |
|---|---|
| UPC | 0843829125086 |
| Power Source | Batteries |
| Color | Green |
| MPN | LRF-DB2000 |
| Material | Plastic, Acrylic |
| Item Length | 4.1 in |
| Range | 2000 Yards Reflective |
| Brand | Vortex |
| Type | Rangefinder |
| Item Height | 1.8 in |
| Model | Vortex Diamondback HD 2000 |
| Magnification | 7x |
| Sport/Activity | Hunting |
| Item Weight | 7.6 oz |
Check the listing for details. Vortex Diamondback HD 2000. Color: Green, Condition: New, Made in China. Listed at 299.99 USD. Range Reflective (yards) 2000 yds. 2mm Hex Wrench. Utility Clip. Lens Cloth. Bungee Cord Lanyard. Wrist Lanyard. Soft Carry Case. Included in the Box.