| UPC | 0843829136778 |
|---|---|
| Brand | Vortex Optics |
| Accuracy | .5 yds @ 100 yds. |
| Type | Rangefinder |
| Item Height | 3.2 in |
| Color | Brown |
| Model | Impact 4000 |
| MPN | LRF-IMP4000 |
| Material | Plastic |
| Item Length | 4.6 in |
| Sport/Activity | Hunting |
| Item Width | 2.5 in |
| Item Weight | 16.0 oz. |
Check the listing for details. Vortex Impact 4000 Ballistic Rail-Mounted Laser Rangefinder LRF-IMP4000. Color: Brown, Condition: New. Listed at 1999.99 USD. Shoot farther, faster, and more precise. Intuitive to use. It solidly mounts to any picatinny-style rail or rings with a diving board mount. Best of all, it functions in places your smartphone can't for deadly speed and precision no matter where you are.