| Manufacturer Warranty | Lifetime |
|---|---|
| Manufacturer | Vortex Optics |
| UPC | 843829125086 |
| Power Source | Batteries |
| Color | Green |
| MPN | LRF-DB2000 |
| Material | Plastic, Acrylic |
| Item Length | 4.1 in |
| Range | 2000 Yards Reflective |
| Brand | Vortex |
| Type | Rangefinder |
| Item Height | 1.8 in |
| Model | Vortex Diamondback HD 2000 |
| Magnification | 7x |
| Sport/Activity | Hunting |
| Item Weight | 7.6 oz |
Check the listing for details. Vortex Optics Diamondback HD 2000 Laser Rangefinder w/ Vortex Black Camo Hat. Color: Green, Condition: New. Listed at 299.00 USD. The Diamondback. ™ HD 2000 has two target modes (Normal and Last), two ranging modes (HCD and LOS), and is tripod adaptable. Bungee Cord Lanyard. Lens Cloth. Soft Carry Case.