| UPC | 0843829125086 |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Color | Green |
| MPN | LRF-DB2000 |
| Material | Plastic, Acrylic |
| Item Length | 4.1 in |
| Range | 2000 Yards Reflective |
| Brand | Vortex |
| Type | Rangefinder |
| Item Height | 1.8 in |
| Model | Vortex Diamondback HD 2000 |
| Magnification | 7x |
| Sport/Activity | Hunting |
| Item Weight | 7.6 oz |
Check the listing for details. Vortex Optics Diamondback HD 2000 Rangefinder. Color: Green, Condition: New. Listed at 299.99 USD. The Diamondback HD 2000 features a 7x magnification, HD optical system that allows you to pick apart the landscape, and a red OLED display that stays clear in low light. HD optical system. 2mm hex wrench.