| UPC | 0843829117258 |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Color | Green |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| MPN | LRF252 |
| Material | Metal |
| Item Length | 4.4 in |
| Range | up to 4000 yards |
| Brand | Vortex |
| Type | Rangefinder |
| Measurement Provided | Direction |
| Language | English |
| Item Height | 1.7 in |
| Model | HD 4000 GB |
| Connectivity | Bluetooth |
| Features | Waterproof |
| Sensors | Compass |
| Sport/Activity | Hunting |
| Item Width | 3.2 in |
| Item Weight | 10.1 oz |
Check the listing for details. Vortex Optics Razor HD 4000 GB Ballistic Rangefinder. Color: Green, Condition: New. Listed at 799.99 USD. One device. Heads-up display. Ballistic references charts. Interactive mapping features and a Comp tab to build and save range cards. This highly advanced solver inside the Razor HD 4000 GB lets you create accurate shooting solutions with ease.