| Battery Type | CR2 |
|---|---|
| Height | 3.2in |
| UPC | 0843829117258 |
| Power Source | Batteries |
| Color | Green |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| MPN | LRF252 |
| Material | Metal |
| Item Length | 4.4 in |
| Range | up to 4000 yards |
| Brand | Vortex |
| Type | Rangefinder |
| Measurement Provided | Direction |
| Language | English |
| Item Height | 1.7 in |
| Model | HD 4000 GB |
| Connectivity | Bluetooth |
| Features | Waterproof |
| Sensors | Compass |
| Sport/Activity | Hunting |
| Item Width | 3.2 in |
| Item Weight | 10.1 oz |
Check the listing for details. VORTEX Razor HD 4000 GB Ballistic Laser Rangefinder (LRF-252). Color: Green, Condition: New. Listed at 799.00 USD. HD Optical System. Range Reflective, yds Up to 4000. XR Plus Lens Coatings. Lens Cloth. North Richland Hills, TX, 76180. 7901 Boulevard 26, Suite 200. Paste link into a browser window:[isdntekvideo]. Video will open in a new window.