| Item Height | 45mm |
|---|---|
| Item Width | 45mm |
| Material | Aluminum |
| Steerer Tube Diameter | 1 1/8 in |
| Headset Type | Threadless - External Cup (EC) |
| Color | Black |
| Part Type | Headset |
| Item Weight | 140 gram |
| Brand | VP |
| Country/Region of Manufacture | United States |
Check the listing for details. VP VP-A88 Threadless Headset 1 1/8" Standard 28.6 Steerer 34mm Stack Complete. Color: Black, Condition: New. Listed at 7.28 USD.