| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | 805A |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | VPCOK |
| Type | Sous Vide |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Month |
| Voltage | 120 V |
| Model | 805A |
| Unit Quantity | 1 |
| Power | 1000 W |
Check the listing for details. VPCOK Sous Vide Precision Immersion Cooker 1000 WATT - 805A. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 69.99 USD.