| Color | SC-G05A |
|---|---|
| Special Feature | Lightweight |
| Connectivity Technology | USB |
| Included Components | VR Headset for iPhone or Android Phone |
| Compatible Devices | Smartphone |
| Age Range Description | Adult |
| Model Name | VR Headset for iPhone or Android Phone |
| Operating System | Android, iOS |
| Field of View | 360 Degrees |
| Package Dimensions | 6.73 x 4.21 x 4.13 inches |
| Item Weight | 7 ounces |
| Item model number | SC-G05A |
| Date First Available | June 12, 2024 |
| Customer Reviews | 3.4 out of 5 stars |
| Item Length | 6.73 |
| Item Height | 4.13 |
| Item Width | 4.21 |
| Model | SC-G05A |
Check the listing for details. VR Headset Virtual Reality VR Glasses VR Helmet for iPhone Android SC-G05A. Color: SC-G05A, Condition: New. Listed at 27.96 USD. Adjustable Lenses: Customize the focal and object distances for a clear and comfortable viewing experience.