| Refresh Rate | 60 Hz |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | X0013YEG5D |
| Material | Plastic |
| Year Manufactured | 2017 |
| Brand | VR Shinecon |
| Type | Smartphone VR Headset |
| Unit Type | Unit |
| Maximum Phone Screen Size | 6.0 in |
| Model | VR Shinecon |
| Connectivity | Bluetooth |
| Charger Included | No |
| Features | Interpupillary Distance (IPD) Adjustment |
| Sensors | Front-Facing Camera |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Field of View | 101 Degrees |
Check the listing for details. VR SHINECON Virtual Reality Glasses. Color: Black, Condition: New. Listed at 85.00 USD. Brand New In Box. Experience Virtual Reality in a simple, fun, and affordable way.