| Processor | Quad Core |
|---|---|
| Media Streaming | Internet TV/Video |
| Color | Black |
| Year Manufactured | 2025 |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital |
| Brand | V See Box |
| Audio/Video Outputs | Digital Audio Optical TOSLINK, HDMI |
| Type | Box |
| Generation | 2nd Generation |
| Unit Type | Unit |
| Maximum Resolution | 6K Supported |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Model | 2025 VseeBox Elite |
| Connectivity | HDMI, Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet, USB |
| Features | 4K, Google Assistant, LCD Display, Web Browser, Wi-Fi, With Voice Control |
| Operating System | Android |
| Storage Capacity | 32 GB |
| Country of Origin | China |
| Product Line | Android Tv Box |
Check the listing for details. Vsee Elite Mini Android TV Box | Authorized Distributor | Same Day Shipping. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 369.00 USD. VSeeBox Elite Mini – Compact & Powerful Android TV Box. The unit is sold as a standard Android TV box. • Dual-band WiFi for stable connection. • Authorized Distributor. • Expandable storage support. • High-definition video output.