| Bag Width | 16 in |
|---|---|
| Pattern | graffiti |
| Character | graffiti |
| Closure | Zip |
| Bag Height | 16 in |
| Size | Large |
| Color | Multicolor |
| Lining Material | polyester |
| Material | 100% Polyamide |
| Bag Depth | 7 in |
| Brand | vsnoon |
| Department | Unisex Kids |
| Style | Backpack |
| Theme | graffiti artwork |
| Features | Adjustable, Adjustable Strap, Hidden Compartment, Inner Dividers, Inner Pockets, Insulated, Laptop Sleeve/Protection, Lightweight, Lined, Mobile Phone Pocket, Organizer, Outer Pockets, Padded, Pockets, Stain-Resistant, Water Resistant, double zippers |
| Handle/Strap Material | 100% Polyamide |
| Product Line | vsnoon |
Check the listing for details. VSNOON Backpack/ Tablet Case With USB CABLE RARE!. Color: Multicolor, Condition: Pre-owned - Good. Listed at 129.00 USD. With a spacious interior and multiple pockets, it's easy to keep all of their essentials organized. It's also water-resistant and lined with polyester for added protection.