| Number of Pieces | 1 |
|---|---|
| Input/Output Ports | 3.5mm (1/8") TRS In, Bluetooth |
| Items Included | Drum Pad |
| Item Diameter | 11.06 in |
| Color | Black |
| Analog/Digital | Digital |
| UPC | 3417765726002 |
| Material | Plastic |
| Batteries | (x4) AA Batteries Required (not included) |
| Item Depth | 5 in |
| Product Dimensions | 11.06 X 18.46 X 5 Inches |
| Brand | Vtech |
| Type | Drum Pad |
| Features | Bluetooth, Built-in Speaker, Games, Coach Mode, Free-Play Mode, Record Function |
| Number of Pads | 4 |
| Experience Level | Beginner |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Weight | 3.97 lb |
Check the listing for details. Vtech Kidi Star Drum Pad Set Bluetooth Kids Musical Instrument Learning TESTED. Color: Black, Condition: Used. Listed at 30.00 USD. Pre owned, tested and working great. No drumsticks! Only what you see in pictures is what included