| Color | Silver |
|---|---|
| MPN | NA |
| Item Length | 72 in |
| Suitable For | Camping |
| Brand | Unbranded |
| Type | Cots |
| Unit Type | Unit |
| Weight Capacity | 200 lb |
| Cot Material | Cushion |
| Item Height | 11 in Without Cushion |
| Model | bed |
| Frame Material | Aluminum |
| Features | Lightweight, Portable, Foldable |
| Folded Dimensions | 36 x 24 x 6 in |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 24 in |
Check the listing for details. Vtg Aluminum Cot Folding Beach/Camping Bed Original Stripped Cushion. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 129.99 USD. This is lightweight and easy to move. Also available for local pick up.