| Brand | Blenko |
|---|---|
| Item Length | 6 in |
| Shape | Book |
| Size | Medium |
| Color | Green |
| Material | Glass |
| Subject | Elephant |
| Type | Bookends |
| Department | Adults |
| Item Height | 6 in |
| Theme | Animals |
| Features | Carvings |
| Finish | Glossy |
| Item Width | 2.5 in |
Check the listing for details. VTG Blenko Green Glass Elephant Bookends Pair, 6" Tall. Color: Green, Condition: Used. Listed at 245.00 USD.