| Number of Compartments | 1 |
|---|---|
| Material | Wood |
| Item Length | 16" |
| Brand | Unbranded |
| Mounting | Free Standing |
| Type | Magazine Racks |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 11 1/2 |
| Original/Reproduction | Original |
| Room | Bathroom, Bedroom, Hallway, Kitchen, Living Room |
| Finish | Painted |
| Country of Origin | Unknown |
| Item Width | 7 1/2" |
| Item Weight | 6 lb |
Check the listing for details. Vtg Botanical Painted MAGAZINE RACK HOLDER / KNITTING BASKET. Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 35.00 USD.