| Brand | Whirlpool |
|---|---|
| Installation | Stackable |
| Power Source | Electric |
| Energy Star | 5 Stars |
| Color | White |
| Item Height | 30.1-35 in |
| Model | LDR3822PQ1 |
| Load Type | Front-Loading |
| Item Depth | 22 in |
| Item Width | 23 in |
Check the listing for details. whirlpool compact dryer for apt/yacht/RV, 110V, stackable, easy plug in. Color: White, Condition: Used. Listed at 250.00 USD. compact size for closet or small utility room, 110V so plug into any wall socket, low energy consumption, dryer timer ok and will shut unit off but will keep running when door opened. 34X24X21, heats up fast and hot, run exhaust to bucket or vent hose. will crate and ship(addl$)