| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Power Source | Electric |
| MPN | WPW10117655 |
| Suitable For | Vented Dryer |
| Capacity | Less Than 5 lb |
| Item Height | 1.75 in |
| Item Width | 1.75 in |
| Compatible Brand | Norge |
| Color | White |
| Brand | Whirlpool |
| Features | High accuracy |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Compatible Model | WPW10117655 |
| Type | Start Switch |
| Model | WPW10117655 |
| Item Weight | 1 lb |
Check the listing for details. Whirlpool WPW10117655 RELAY-PTS DR. Color: White, Condition: New. Listed at 53.69 USD. RELAY-PTS DR Whirlpool Genuine OEM W10117655 Dryer Start Switch. This is a push to start switch. The start switch starts the dryer when you press and release the button. We also stock Aftermarket part number WPW10117655 W10117655