| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Power Source | Electric |
| Custom Bundle | No |
| MPN | WPW10135090 (AP6015557) replaces W10135090, 2252189, 2252189EXCR, |
| Suitable For | Fridge - Freezer |
| Personalize | No |
| Capacity | 25 ft³ |
| Manufacturer Warranty | 2 Months |
| Item Height | Less Than 1 in |
| Features | hirlpool Refrigerator Control Board |
| Finish | Panel-Ready |
| Item Width | Less Than 1 in |
| Compatible Brand | Whirlpool |
| Installation | Built-In/Integrated |
| Color | Multicolor |
| Compatible Model | GS5SHAXNL00 |
| Material | ABS Plastic |
| Set Includes | Control Board |
| Item Depth | Less Than 1 in |
| Brand | Whirlpool |
| Type | Control Board |
| Model | WPW10135090 (AP6015557) replaces W10135090, 2252189, 2252189EXCR, |
| Item Weight | 2 |
| Power | 300 W |
Check the listing for details. Whirlpool Refrigerator Control Board 2255239 Same Day Ship & **60 Days Warranty*. Color: Multicolor, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 99.98 USD. Whirlpool GS5SHAXNL00 REFRIGERATOR. Whirlpool GS6SHEXNL00 REFRIGERATOR. Whirlpool GD5RHAXNQ00 REFRIGERATOR. Whirlpool GD5RHAXNB00 REFRIGERATOR. Whirlpool GS5SHAXNB00 REFRIGERATOR. Whirlpool GS6SHAXMB00 REFRIGERATOR.