| Installation | Stackable |
|---|---|
| Washer Capacity | 20 lbs |
| Size Category | Standard |
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| Dryer Capacity | 20 lbs |
| Water Consumption per Load | 6-10 gal/load |
| Load Type | Top-Loading |
| Item Depth | 27 in |
| Brand | Whirlpool |
| Energy Consumption per Year | 101-150 kWh/year |
| Dryer Programs | Custom Programs |
| Type | Stacked Washer & Dryer |
| Wash Programs | Custom Programs |
| Item Height | 76 |
| Model | whirlpool |
| Features | Load Sensing |
| Cable Length | 6 ft |
| Finish | Painted |
| Power | 400 W or less |
| Item Width | 25-30 in |
Check the listing for details. Whirlpool washing machine/dryer top/bottom stackable. Color: White, Condition: Used. Listed at 300.00 USD. Topload washer/dryer combo. Gently used. Works perfectly. Can pick up in Devenport FL. Can send better pictures if requested Have several different elegant items for sale if you are decorating an entire house/apartment!!!!! Just look for bay1harvest and look at the Zillow listing 907 charo pkwy 915. Everything must go!!!