| Brand | Whirlpool |
|---|---|
| Type | Countertop Ice Maker |
| Power Source | Electric |
| Capacity | 26 lbs |
| Color | Black |
| Voltage | 120 V |
| Model | Whirlpool WHCI26VBA3A |
| Features | Portable |
| Number of Items | 1 |
| Number of Settings/Programs | 2 |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. WHIRLPOOL WHCI26VBA3A COUNTERTOP ICE MAKER Black. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 49.99 USD. Condition is Pre Owned in good shape and works.This ice maker has beentested and works properly.