| Brand | Whirlwind |
|---|---|
| Output Level | 20dB below input level |
| Output Connectors | 2 x 1/4 TS phone |
| Specialties | Three position pad provides 0dB, -20dB and -40dB additional attenuation |
| MPN | EDB1 |
| Frequency Response | 20Hz to 20kHz, +/-1dB |
| Country of Origin | United States |
| Input Connections | 1 x 1/4 TS phone |
| Power | Passive |
| California Prop 65 Warning | CAUTION: Choking hazard. May contain small parts. Not for children under three years of age. |
| UPC | 692465009447 |
Check the listing for details. Whirlwind EDB1 1-Channel Passive Instrument Direct Box PA System Live (Open Box). Condition: Used, Made in United States. Listed at 25.29 USD. All I need is you zip code to get a quote. We do our best to take extra photos of your item, close up when possible! This item is in use sign due to storage condition or manipulation. No Exceptions.