| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Color | white & orange |
| Material | Plastic |
| Decibel Output | unknown |
| Item Length | 21.5 in |
| Suitable For | Backpacking |
| Brand | HY- Ko & Panasonic |
| Type | Safety Whistle |
| Number in Pack | 2 |
| Model | HY-KO KC161 |
| Features | Lightweight |
| Country/Region of Manufacture | Taiwan |
| Item Weight | 3 oz |
| Item Width | 1 in |
Check the listing for details. Whistle & Lanyard new & preowned 2 items. Color: white & orange, Condition: New. Listed at 13.99 USD. 1 new in package Hy-Ko Whistle and Lanyard & 1 preowned Panasonic Whistle and Lanyard both are plastic with nylon lanyards Free Domestic Shipping