| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Brand | autoooparts |
| MPN | APO316600 |
| Steam Time | 35 min |
| Suitable For | For Kitchen/ Furniture /Bathroom /Car |
| Heat Time | 10 sec |
| Runtime | 60 min |
| Type | Handheld |
| Capacity | 1 L |
| Voltage | 120 V |
| Included Accessories | Nozzle |
| Features | Portable |
| Cord Type | Corded |
| Smart Home Protocol | Powerline/UPB |
| Housing Material | Plastic |
| Power | 2500 W |
| Steam Rate | 35 g/min |
| Special Feature | High-pressure and temperature handheld steamer |
| Model Name | Handheld Steam Cleaner |
Check the listing for details. (White) 2500w 1000ml 110V High Pressure Steam Cleaner Machine Portable. Condition: New, Made in United States. Listed at 33.93 USD.