| Model | 18''X18''X9'' |
|---|---|
| Hardware Included | Sink Only |
| Shape | Square |
| Items Included | Kitchen Sink Only |
| Custom Bundle | No |
| Item Length | 18.5in-32in |
| Sink Depth | 10" |
| Bowl Configuration | Single Bowl |
| Item Height | 10 in |
| Style | Farmhouse Kitchen Sink |
| Features | Single bowl, Heat Resistant |
| Room | Kitchen, Living Room |
| Finish | Glaze |
| Item Width | 18.5in-19in |
| Bowl Height | 10 in |
| Bowl Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Material | Ceramic, Porcelain |
| Modified Item | No |
| Sink Shape | Rectangular |
| Brand | HOROW |
| Mounting | Farmhouse/Apron |
| Type | Farmhouse/Apron |
| Bowl Depth | 10 5/8 in |
| Assembly Required | No |
| Country/Region of Manufacture | China |
Check the listing for details. White 32'' Fireclay Undermount & Topmount Kitchen Sink, Drop-In Single Bowl Sink. Color: White, Condition: Open box. Listed at 98.99 USD. Undermount Kitchen Sink White 32" Fireclay Topmount Sink Drop In Single Bowl. Premium & Durable Fireclay: HOROW fireclay sink is a unique work of art made at high temperatures by artisans with many years of experience, with superior impact resistance and heat resistance.