| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Item Height | 19.7in |
| Item Length | 15.7in |
| Item Width | 11.8in |
| Type | Free Standing |
| Material | Acrylic |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom, Living Room, Home Office/Study |
| Color | White |
| Department | Adults |
| Assembly Required | Yes |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
Check the listing for details. White Acrylic Storage Shelf 20kg Max. Load Nightstand Side Table Free Standing. Color: White, Condition: New. Listed at 107.34 USD. Specifications Material: Acrylic Process: Polishing Color: White Mounting Type: Free Standing Assembly Required: Yes Max. Load Capacity: 20kg/44.09 lbs Panel Thickness: 8mm/0.31inch Bottom Tier Height: 27.18cm/10.7inch Bottom Width: 28.44cm/11.2inch Gross Weight: 5kg/11.02lbs Net Weight: 4.75kg/10.47lbs Product Size: 40*30*50cm/15.7*11.8*19.7inch Package Size: 54*44*12cm/21.26*17.32*4.72inch Package Included 1* Acrylic Storage Shelf 1* English Manual Other Accessories for Assembly.