| Brand | Rae Dunn |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Type | Colander |
| Size | Small |
| Color | White |
| Item Height | 3" |
| Item Diameter | 5-1/2" |
| Style | Modern |
| Material | Ceramic |
| Features | Ceramic Colander, decorative |
| Item Weight | 1 lb 3 oz |
| Item Width | 4-3/4" |
Check the listing for details. White Berry Box Colander Rae Dunn FRESH Small Container Decor 5-1/2". Color: White, Condition: Used. Listed at 15.99 USD. This White Berry Box Colander from Rae Dunn is a beautiful and functional addition to any kitchen. The ceramic material and decorative design make it a stylish piece that can also be used for serving.