| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | birch |
| birch | logs |
| Color | White |
| Item Height | 12 in |
| Material | Birch |
| white birch | logs |
| Item Depth | 12 in |
| Item Width | 5 in |
Check the listing for details. White Birch Logs* Various Sizes. Color: White, Condition: New, Made in United States. Listed at 180.00 USD. 42 Natural Birch Logs. Total weight: ~112 lbs.