| Installation | Suction |
|---|---|
| Shape | Square |
| Color | White |
| Set Includes | Soap Dispenser |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Item Length | 7" |
| Brand | Unbranded |
| Personalize | No |
| Mounting | Wall Mounted |
| Type | Soap Dispenser |
| Department | Adults |
| Manufacturer Warranty Description | Lifetime pump warranty. |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 8.75" |
| Style | Modern |
| Liquid Volume | 15 Fluid Ounces |
| Room | Bathroom, Kitchen |
| Item Dimensions L x W x H | 7"L x 3.75"W x 8.75"H |
| Item Width | 3.75" |
| UPC | 1868602871782 |
Check the listing for details. White Chamber Soap Dispenser, Wall Mount, For Kitchen Or Bathroom, White. Color: White, Condition: New. Listed at 48.00 USD. The Chamber Dispenser revolutionizes bathroom organization by combining practicality with minimalist design. The wall-mountable unit frees up ledge space, while the white ABS plastic construction blends seamlessly with any decor.