| *Features | � Convenient Use,Unique Appearance,Reliable Quality� |
|---|---|
| Highlights | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| Characteristic | Compact Design,Unique Appearance,High Reliability |
| *Feature* | Convenient Use,Easy Operation,Easy installation |
| Surface Finish | Made of high quality material |
| instruction | Without,pls contact customer service |
| * Feature * | Great Durability,Exquisite Appearance,High-quality |
| Feature * | Convenient Use,Unique Appearance,reliable quality |
| Feature 1 | Stable characteristic, high reliability |
| Brand | Unbranded |
| Color | White |
| Item Height | 70cm |
| Item Length | 120cm |
| Item Width | 40cm |
| Type | Computer Desk |
| Material | MDF |
| Process | Veneer |
| Load-bearing Capacity | 80kg/176 lbs |
| Desk Size | 120*40*70cm/47.2*15.74*27.55in |
| Desktop Space Size(L*W) | 68*42cm/26.77*16.53in |
Check the listing for details. White Computer Desk with 2-tier Shelves, Writing Study Desk for Home Office. Color: White, Condition: New. Listed at 114.47 USD. Specification Color: Warm White Style: Modern Material: MDF Process: Veneer Assembly Required: Yes Mount Type: Floor Standing Load-bearing Capacity: 80kg/176 lbs Baffle Height: 5cm/1.96in, 8cm/3.15in, 10cm/3.93in Desktop Space Size(L*W): 68*42cm/26.77*16.53in Bottom Shelf Width: 12cm/4.72in Support Leg Width: 24cm/9.44in Cabinet Door Size(L*W): 24*20cm/9.44*7.87in Desk Size: 120*40*70cm/47.2*15.74*27.55in Package Size: 130.5*47*10cm/51.38*18.5*3.94in Gross Weight: 15.48kg/34.13 lbs Net Weight: 14.71kg/32.43 lbs Package Included 1* Study Desk with Cabinets 1* Chinese Manual 1* English Manual All Accessories for Assembly Notes Please check the style and size before purchasing.