| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Electric Tomato Sauce Maker Machine |
| Material | ABS and Iron |
| Features | High Safety |
| Color | Silver and White |
| Mounting Type | Tabletop |
| Assembly Required | Yes |
| Power Source | Corded Electric |
| Plug Type | US Standard |
| Motor Type | Copper-clad Aluminum Motor |
| Rated Power | 500W |
| Peak Power | 1000W |
| Speed | 220RPM |
| Voltage | 110V, 50Hz |
| Grinding Efficiency | 1.5kg/3.3lbs/min |
| Product Size | 33.5*15*33.5cm/13.19*5.91*13.19 in |
Check the listing for details. White Electric Tomato Sauce Maker Machine With Reverse Function Food Mill 500W. Color: Silver and White, Condition: New. Listed at 82.82 USD.