| Feature 2 | High Quality with Warranty |
|---|---|
| Feature! | Stable performance, durable |
| ※Features※ | ※High-quality Material※Storng Stability※Quality Service※ |
| ▶Highlights◀ | ▶Long Service Life◀▶Excellent Service◀▶Good Stability◀ |
| ❤Highlights❤ | ❤Premium Material❤Long Service Life❤Ideal Gift❤ |
| 🔥Feature🔥 | 🔥High Performance🔥High Safety🔥Creative Design🔥 |
| ★Features★ | ★★★Reliable Quality★★★Easy installation★★★Good Stability★★★ |
| Brand | Unbranded |
| Color | White |
| Item Height | 105cm |
| Item Length | 42cm |
| Item Width | 48cm |
| Type | Foldable Bar Chair |
| Assembly Required | No |
| Seat Height | 75cm/29.53in |
| Max. Load Capacity | 125kg/275.58lbs |
Check the listing for details. White Foldable Bar Chair - Tall Folding Stool with 275.58 lbs Capacity. Color: White, Condition: New. Listed at 47.79 USD. Foldable Bar Chair, Tall Folding Chair, Portable Folding Stool Description Limited space, unlimited style - our folding bar chairs match your modern lifestyle. The folding design and appropriate size allow you to easily store and save space. Reinforced structure ensures excellent load-bearing capacity, allowing you to sit comfortably. Fashionable appearance embellishes home or commercial spaces. Choose us and enjoy the combination of convenience and comfort. Key Features Sturdy & Robust: High-quality carbon steel, glued board, and hardware that have undergone electrostatic baking paint treatment are corrosion-resistant, impact-resistant, scratch-resistant, not easily deformed or faded, and have a long service life. Foldable Design: Its folded thickness is only about 70mm, allowing you t.