| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Coat & Hat Racks |
| Color | White |
| Material | Iron, Plastic |
| Wheel Type | 5 * Lockable Universal Wheels |
| Number of Circular Hooks | 16 |
| Each Circular Hook Diameter | 13cm/5.12in |
| Overall Max. Load-Bearing Capacity | 13.61kg/30lbs |
| Product Size(L*H) | 50*180cm/19.69*70.87in |
Check the listing for details. White Freestanding Hat Rack Hat Display Rack Hat Display Stand for Home Store. Color: White, Condition: New. Listed at 69.70 USD. Specification Color: White Style: Modern Material: Iron, Plastic Process: Baking Paint, Welding Wheel Type: 5 * Lockable Universal Wheels Assembly Required: Yes Mount Type: Freestanding Number of Circular Hooks: 16 Each Circular Hook Diameter: 13cm/5.12in Overall Max. Load-Bearing Capacity: 13.61kg/30lbs Product Size(L*H): 50*180cm/19.69*70.87in Package Size: 50*20*20cm/19.69*7.87*7.87in Gross Weight: 4.5kg/9.92lbs Net Weight: 4kg/8.82lbs Package Included 1 * Hat Display Rack 5 * Universal Wheels 1 * English Diagram Other Accessories for Assembly.