| Brand | GDRASUYA10 |
|---|---|
| Feature! | Stable performance, durable |
| Process | High-temperature Baking Paint |
| Mounting Type | Free Standing |
| Product Size | 34*34*165.5cm/13.39*13.39*65.16in |
| Top Platform Diameter | 34cm/13.39in |
| Package Size | 36*36*20cm/14.17*14.17*7.87in |
| Max. Load Capacity | 30kg/66.14lbs |
| Gross Weight | 8kg/17.64lbs |
| Net Weight | 7.6kg/16.76lbs |
| Type | Coat & Hat Racks |
| Material | Steel, Ecological Board |
| Number of Hooks | 10 |
| Assembly Required | Yes |
| Style | Industrial |
| Color | White |
Check the listing for details. White Hat Stands, Free Standing Coat and Hat Stand, Hat Rack with 10 Hooks. Color: White, Condition: New. Listed at 83.66 USD. User-friendly Design: The vertical multi-tier design makes it easy to use for everyone in your household. It features hooks positioned at various heights. Adults can use the upper hooks, while children can reach the lower hooks.