| Color | White |
|---|---|
| Style | Industrial |
| Material | Steel Pipe |
| Hat Holder Shape | Round |
| Recommended Uses For Product | Hats |
| Number of Hat Holders | 10 |
| Total Product Size(L*H) | 44*155cm/17.3*61in |
| Base Size | 34*34cm/13.4*13.4in |
| Total Load-bearing Capacity | 30kg/66.14lbs |
| Gross Weight | 8kg/17.64lbs |
Check the listing for details. White Industrial Style Hat Stand Hat Storage Display Holder Hat Display Rack. Color: White, Condition: New. Listed at 91.72 USD. Specification Color: White Style: Industrial Material: Steel Pipe Process: High-temperature Baking Paint Hat Holder Shape: Round Assembly Required: Yes Mounting Type: Free Standing Recommended Uses For Product: Hats Number of Hat Holders: 10 Total Product Size(L*H): 44*155cm/17.3*61in Base Size: 34*34cm/13.4*13.4in Total Load-bearing Capacity: 30kg/66.14lbs Package Size: 36*36*20cm/14.17*14.17*7.87in Gross Weight: 8kg/17.64lbs Net Weight: 7.6kg/16.76lbs Package Included 1* Hat Display Rack 1* English Assembly Diagram All Accessories for Assembly .