| Brand | LG |
|---|---|
| Installation | Freestanding/Side-by-Side |
| Type | Washer & Dryer Set |
| Washer Capacity | More Than 25 lb |
| Power Source | Electric |
| EC Range | A+++ - D |
| Color | White |
| Model | LG DLE6100W |
| Load Type | Top-Loading |
| Water Consumption per Year | 2000 gal/year or less |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Operating Sound Rating | 40 dB or Less |
Check the listing for details. White LG Washer & Dryer Set In Great Condition. Color: White, Condition: Used. Listed at 700.00 USD. - Less than a year old - Works well - Must pick up - Cash preferred upon pickup but not a deal breaker