| Color | White |
|---|---|
| Tile Size | 18"X18" |
| Material | Marble |
| Item Length | 18 in |
| Suitable For | Bathroom Backsplash, Commercial, Fireplace Exterior, Floor, Garage Floor, Garage Wall, Indoor, Kitchen Backsplash, Kitchen Counter, Outdoor, Pool, Residential, Shower Floor, Shower Wall, Wall |
| Brand | ATD-DT |
| Type | Tile |
| Number in Pack | 5 |
| Coverage per Case | 11.25 ft² |
| Room | Bathroom, Conservatory, Hallway, Kitchen, Living Room, Patio, Utility/Laundry Room |
| Finish | Polished |
| Item Width | 18 in |
| Item Weight | 57 lb |
Check the listing for details. White Marble Tile 18x18 Oriental White First Snow Elegance Marble Polished Tile. Color: White, Condition: New. Listed at 384.00 USD. 18x18 Oriental White / First Snow Elegance Marble Polished Tile. 18x18 First Snow Elegance Marble Polished Tile – Sophisticated Shine in Every Stone. Transform your space with the serene luxury of theElegance Marble Polished Tile.