| Brand | DANYA B |
|---|---|
| Assembly Required | Assembly Required |
| Color/Finish | White Shelf & White Bracket(s) |
| Decorative Shelving Type | Floating Shelves |
| Features | Floating |
| Number of Brackets | 0 |
| Number of Pieces Included | 1 |
| Returnable | 90-Day |
| Shelf Color/Finish | White |
| Shelf Material | Composite |
| Shelf Type | Solid |
| Style | Coastal,Mediterranean,Modern,Transitional |
| Weight Capacity | Total Weight Capacity: 30 lbs. |
| Wood Tone | Light Wood |
| Manufacturer Warranty | Warranty against manufacturing defects |
| Assembled Depth (in) | 7 in |
| Assembled Height (in) | 51 in |
| Assembled Width (in) | 45 in |
| Shelf Depth (in) | 7 in |
| Shelf Height (in) | 51 in |
| Shelf Width (in) | 45 in |
| UPC | 744759714459 |
Check the listing for details. White MDF 5-Level Asymmetric Floating Shelf. Condition: New. Listed at 82.89 USD. Its eye-catching design and unique shape make it the ideal piece to showcase your prized decor and accessories. Choose from our three fabulous finishes: Black, White, and Weathered Oak with this amazing shelf!