| Brand | Village Lighting Company |
|---|---|
| Color Family | White |
| Features | No Additional Features |
| Holiday Decor Product Type | Wreath Hanger/Holder |
| Included Items | No additional items included |
| Material | Metal |
| Product Weight (lb) | 2.18 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Product Depth (in) | 20.25 in |
| Product Height (in) | 3.63 in |
| Product Width (in) | 6.75 in |
| UPC | 711181406931 |
Check the listing for details. White Metal 5 In. Artificial - 19 In. Artificial Adjustable Wreath Hanger (Colon. Condition: New. Listed at 41.29 USD. Damaging your door with nails leaves a terrible view when no wreath is hung, and the adhesive hangers simply don't hold. The Adjustable wreath hanger for door allows you to perfectly place your wreath at the ideal height.