| Age Range Description | Adult |
|---|---|
| Finish Types | Lacquered |
| Handle Color | nickle |
| Material Type | Engineered Wood |
| Frame Material Type | Engineered Wood |
| Frame Material Engineered Wood | Top Material Type Engineered Wood |
| Shape | L-Shape |
| Base | Engineered Wood |
| Handle Finish Type | Brushed |
| Leg Style | Straight Leg |
| Furniture Finish | white |
| Indoor Outdoor Usage | Indoor |
| Base Type | Leg |
| Style Name | Modern |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 22.8in |
| Item Length | 15.7in |
| Item Width | 13.8in |
| Type | Nightstand |
| Number of Drawers | 2 |
| Color | White |
| Handle Material | Alloy Steel |
| UPC | 313102846866 |
Check the listing for details. White Nighstand With 2 Drawers Easy Assemble End Table Open Space Morden Design. Color: White, Condition: New. Listed at 79.99 USD. Elegant Golden Handles :The gold-toned handles add a subtle yet striking accent, contrasting beautifully with the white finish to enhance the nightstand’s modern charm. The crisp white finish creates a bright, airy vibe, while its streamlined silhouette fits seamlessly into both minimalist and modern interiors, adding a touch of sophistication to your space.