| Brand | FRESHFOLDS |
|---|---|
| Bath Product Type | Hand Towel |
| Color/Finish | White |
| Features | No Additional Features |
| Grams Per Square Meter | 550 |
| Number of Pieces | 6 |
| Origin | Imported |
| Pattern Type | Solid |
| Returnable | 90-Day |
| Product Length (in) | 26 in |
| Product Width (in) | 16 in |
| Width (in) x Length (in) | 16in x 26 in |
| UPC | 7445000133106 |
Check the listing for details. White Premium Cotton Ribbed Textured 6-Pack Hand Towel Set. Condition: New with tags. Listed at 28.25 USD. These towels are perfect for a self-care routine and to add elegance to your bathroom decor. These towels are made from combed cotton, leaving only the long, durable cotton fibers. Long cotton fibers make these bath towels soft, absorbent, and lightweight - perfect for your bath routine.