| Brand | Copeland |
|---|---|
| Battery Size | AA |
| Color Family | White |
| Control Type | Manual |
| Features | Battery,Low Battery Indicator |
| Heating & Cooling System Type | Single Stage |
| Included | Batteries,Mounting Hardware |
| Operation Type | Digital |
| Power Options | Hardwired |
| Returnable | 90-Day |
| Thermostat Shape | Rectangular |
| Thermostat Type | Heating and Cooling |
| Voltage (V) | 30 V |
| Voltage Type | Low Voltage |
| Wire Configuration | C-Wire |
| Certifications and Listings | No Certifications or Listings |
| Manufacturer Warranty | 3 years |
| Product Depth (in) | 1.19 in |
| Product Height (in) | 3.875 in |
| Product Width (in) | 6 in |
| UPC | 7445055364357 |
Check the listing for details. White-Rodgers 80 Series Classic, Non-Programmable, Single Stage (1H/1C) Thermost. Condition: New. Listed at 46.58 USD. Color Family White. Power Options Hardwired. Product Height (in) 3.875 in. Manufacturer Warranty 3 years. Product Depth (in) 1.19 in. Product Width (in) 6 in. We're happy to help. Included Batteries,Mounting Hardware.