| Length X Width X Thick | 50mm X 50mm X 5mm |
|---|---|
| Quantities | 1 |
| Country of Origin | China |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Material | silicone rubber |
| Temperature range | -60℃ - 200℃ |
| form | square |
| Rubber Type | Silicone |
| Brand | Unbranded |
| Rubber Colour | White |
| Durometer (Shore A) | 45 - 55 |
| Rubber Hardness | Firm/Medium/Soft |
| Sheet Length | 50mm~300mm |
| Sheet Width | 50mm~300mm |
| Sheet Thickness | 5mm~30mm |
Check the listing for details. White Silicone Rubber Sheet Silicone Rubber Gasket Buffer Pad Thick 5mm~30mm. Condition: New, Made in China. Listed at 20.09 USD. Material: Silicone Rubber. High-quality silicone rubber with good properties such as ageing resistance, ozone resistance, heat resistance, electrical insulation.