| Number of Holes | None |
|---|---|
| Shape | Round |
| Item Dimensions L X W X H | 7.2"l X 7.2"w X 11.5"h |
| Item Diameter | 7.2 in |
| Color | White |
| Global Trade Identification Number | 08719689109523 |
| Material Type | Stainless Steel |
| Material | Stainless Steel |
| Item Depth | 7.2 in |
| Product Dimensions | 7.2"l X 7.2"w X 11.5"h |
| Brand | Unbranded |
| Type | Compost Bin |
| Unit Type | gal |
| Capacity | 1.3 gal |
| Assembly Required | No |
| Features | Lid Included, Odor-Containing, Easy to Use, High-Grade Charcoal Filters, Rust-Proof, Easy Cleaning, Sturdy Handle |
| Unit Quantity | 1.3 |
| Item Weight | 2.65 lb |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. White Stainless Steel Compost Bin - 1.3 Gal Capacity. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 63.99 USD. Unit Type: gal. Generous capacity for collecting food waste without frequent emptying. Item Weight: 2.65 lb Color: White Number of Holes: None Shape: Round.