| Package Type Name | Carton |
|---|---|
| Model Name | 24"X19"X11" White |
| Item Package Quantity | 1 |
| Brand | Miuara |
| Team Name | White Outdoor Sink 24 Inch |
| Drain Type | Lift And Turn |
| Finish Type | Glossy White Glaze |
| Size | Small, Min. Base Cabinet: 27" |
| Installation Type | Dual Mount |
| Part Number | Hm-241911M3 |
| Style | Country |
| Color | Glossy White |
| Hole Count | 1 |
| Number Of Boxes | 1 |
| Item Shape | Rectangular |
| Model Number | 24"X19"X11" White |
| League Name | White Laundry Sink 24 Inch |
| Material | Fireclay |
| Care Instructions | Wipe With Damp Cloth, Wipe With Dry Cloth, Wipe With Sponge |
| Base Width | 21.0 |
| Package Dimensions LxWxH | 29.0x24.0x14.5 Inches |
| Weight | 58.0 Pounds |
Check the listing for details. White Undermount Kitchen Sink 24 Inch - Small Topmount Fireclay Bar Sink Drop.... Color: Glossy White, Condition: New. Listed at 319.47 USD.