| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Brand | CNCEST |
| 1Features** | Premium Material,Creative Design |
| Features | Fast Shipping,High Quality,Reliable Seller,Durable Material |
| Material | Iron Art |
| Process | High-Temperature Paint Baking, Welding |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Shape | Heart-shaped |
| Number of Pieces | 6 |
| Mount Type | Wall-mounted |
| Installation Required | Yes |
| Type | Nail Polish Storage Rack |
| Number of Tiers | 5 |
| Each Heart-shaped Rack Max Load Capacity | 5kg/11.02lbs |
| Each Horizontal Bar Max. Load Capacity | 3kg/6.61lbs |
| Tier Spacing | 12cm/4.72in |
| Each Tier Width | 7cm/2.76in |
| Each Heart-shaped Rack Size (L*H) | 62.5*73cm/24.6*28.74in |
| Each Horizontal Bar Size | 55*8cm/21.65*3.15in |
| Package Size | 75*65*18cm/29.53*25.59*7.09in |
| Gross Weight | 8.3kg/18.3in |
| Net Weight | 8kg/17.64in |
Check the listing for details. Heart-Shaped Nail Polish Display Rack - Stylish Wall Storage Organizer. Color: White, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 82.82 USD. Specification Color: White Style: Modern Shape: Heart-shaped Material: Iron Art Process: High-Temperature Paint Baking, Welding Mount Type: Wall-mounted Installation Required: Yes Number of Pieces: 6 Number of Tiers(Each Heart-shaped Rack): 5 Each Heart-shaped Rack Max Load Capacity: 5kg/11.02lbs Each Horizontal Bar Max. Load Capacity: 3kg/6.61lbs Tier Spacing: 12cm/4.72in Each Tier Width: 7cm/2.76in Each Heart-shaped Rack Size (L*H): 62.5*73cm/24.6*28.74in Each Horizontal Bar Size: 55*8cm/21.65*3.15in Package Size: 75*65*18cm/29.53*25.59*7.09in Gross Weight: 8.3kg/18.3in Net Weight: 8kg/17.