| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Blade Material | Thyssenkrupp Stainless Steel |
| Blade Length | 3.75" |
| Opening Mechanism | Manual |
| Color | Red |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 5.00" |
| Overall Length | 8.75" |
| MPN | WT-072RSB |
| Blade Types | Clip Point |
| Brand | Frost Cutlery |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Lock Back |
| Model | Bear Claw Lock Back |
| Number of Blades | 1 |
| Country/Region of Manufacture | Pakistan |
| Handle Material | Red Smooth Bone |
Check the listing for details. WHITETAIL CUTLERY BEAR CLAW LOCK BACK WT-072RSB. Color: Red, Condition: New other (see details). Listed at 16.00 USD. WHITETAIL CUTLERY BEAR CLAW LOCK BACK WT-072RSB5" Closed Red Smooth Bone Handle1-3 3/4" Thyssenkrupp Stainless Steel Clip Point BladeNickel Silver Bolsters, Brass Pins & LinersOne flat fee for all orders regardless of quantity. Combine items into one order by adding to cart.Visit my store for more knives at: https://www.ebay.com/str/kalispellknifesales